רשימת האלבומים החדשים

"II" - אריק ברמן

"Pouerto Rican Nights" - בום פם

דרור בן יעקב - דרור בן יעקב

הטור, הנושא את ביקורות המוזיקה שכאן, נוסע כבר 11 שנה במקומונים שונים בצפון. מ-97' (טור ראשון: "ברנרד ולואיז", מאיר אריאל, "ארץ הגולן", יוני), נסקרו יותר מ-900 אלבומים עבריים, שזה יותר מ-80 מוצרים חדשים בשנה, רק בטור הזה. זכרו את הנתון הזה, בפעם הבאה שאתם שומעים על קריסת התעשייה.
כשאני אומר - "ביקורת מוזיקה" זה כמובן כולל את כל חבילת היצירה: הטקסט, הלחן, העיבוד, ההגשה, ההפקה והיחסים ביניהם. אפשר לבקר יצירות מכל מיני מניעים. אצלי, מדובר בצורך להודיע ברבים מה הרגשתי כששמעתי את השיר ההוא. ב-50 השנים שאני כאן, הרשיתי לכל כך הרבה מוזיקה לעבור דרכי, עד שהיא נדבקה למחזור הדם ועכשיו, לך תוציא את זה משם.
נקודת המוצא היא כבוד ליצירה העברית. זו השפה שלנו, התרבות שלנו, פס הקול היום-יומי. אי אפשר רק לקטר כל היום על הרדידות. מה אתה עשית היום למען התרבות העברית שלך? לך לסרט ישראלי, קנה ספר, שלח שיר במייל, קנה דיסק עברי ליקיריך. יקר, נכון, אבל אפשר למדוד אושר?
הטור הזה הוא התרומה השבועית שלי לתפוצתה של היצירה העברית, כפי שהיא מתבטאת מעל דיסקים עבריים חדשים. זהו טור בלתי תלוי, שאינו מרוויח דבר ואינו מתחייב לכלום, לבד מתיאור מחשבותיו והרגשותיו של הכותב למשמע מקבץ שירים מסוים.

ביקורת המוזיקה
של
בני איתן

בעל אתר, לחץ כאן אם ברצונך להטמיע את רשימת האלבומים המבוקרים גם באתרך